Drewniany plac zabaw dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

08.01.2024

 

Drewniany plac zabaw dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Od pewnego czasu zastanawiasz się nad tym, czy drewniany plac zabaw dla dzieci w Twoim ogrodzie może się sprawdzić? Z pewnością będzie to wspaniała przestrzeń do zabawy dla najmłodszych członków rodziny – pod warunkiem, że poświęcisz nieco czasu na znalezienie odpowiedniej jakości placu zabaw. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

1 PZ23 (6).jpg
 

 

Drewniany plac zabaw w ogrodzie – dlaczego warto?

Wybierając plac zabaw z drewna, dbasz nie tylko o bezpieczeństwo dzieci, ale też zapewniasz im wyjątkową przestrzeń, która zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. W czasach, kiedy dla wielu dzieci bardziej atrakcyjną formą spędzania czasu może być przesiadywanie przed ekranem komputera lub smartfona, takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Drewniany plac zabaw do ogrodu może rozwijać kreatywność u najmłodszych. Twoje dzieci z pewnością chętnie zaproszą swoich przyjaciół i wspólnie spędzą wiele godzin na wspaniałej zabawie. Nie bez powodu drewniane place zabaw cieszą się coraz większą popularnością wśród posiadaczy dużych ogrodów. To jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie dzieciom miejsca do zabawy.

Czy plac zabaw z drewna to dobry wybór?

Być może zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto wybrać właśnie plac zabaw z drewna. Jest to z pewnością doskonała alternatywa dla różnego typu tworzyw sztucznych. Plastikowe zjeżdżalnie szybko przestaną dobrze wyglądać, pomijając już kwestie związane z bezpieczeństwem.

Drewno z kolei – o ile zostanie odpowiednio zabezpieczone – może przetrwać wiele kolejnych lat w niezmienionym stanie, bez względu na warunki atmosferyczne. Ten naturalny materiał prezentuje się znakomicie, a przy tym jest w pełni ekologiczny.

 
 

PZ08 (2).JPG

Na co zwrócić uwagę, wybierając drewniany plac zabaw dla dzieci?

Nie ma wątpliwości, że wybór placu zabaw do ogrodu nie jest prostym zadaniem. Możliwości jest naprawdę sporo – od prostych, pojedynczych zjeżdżalni i huśtawek, aż po sporych rozmiarów konstrukcje. Zobacz, na co warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiego placu zabaw.

 

PZ19 (92).JPG
 

Bezpieczeństwo to podstawa

Bezpieczeństwo jest kluczowym elementem przy wyborze drewnianego placu zabaw dla dzieci. Kiedy projektujemy przestrzeń, w której nasze dzieci będą się bawić, pierwszym i najważniejszym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo.

Drewniane place zabaw są popularne ze względu na swoją trwałość i naturalny wygląd, ale równocześnie muszą być zaprojektowane z myślą o minimalizowaniu ryzyka dla dzieci. Warto zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w pracy z drewnem. Dzięki temu zyskasz pewność, że zamówiony plac zabaw będzie dopracowany w każdym szczególe. Warto także sprawdzić, czy drewno, z którego wykonany jest plac zabaw, jest odpowiednio obrobione i zabezpieczone, aby uniknąć ewentualnych skaleczeń czy zadrapań

PZ02 A (3).jpg
 

Wyjątkowa przestrzeń do zabawy

Nie ma wątpliwości co do tego, że plac zabaw w ogrodzie to przestrzeń, którą szybko pokochają najmłodsi członkowie rodziny. Drewno jako materiał jest przyjazne dla dzieci, co sprawia, że pobyt na placu zabaw jest jeszcze bardziej przyjemny.

Projektując drewniany plac zabaw w ogrodzie, warto zastanowić się nad różnorodnością elementów, takich jak huśtawki, zjeżdżalnie, drabinki czy małe ścianki wspinaczkowe. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo. W naszej firmie tworzymy różnego rodzaju place zabaw dla dzieci. Niektóre z nich wyposażone są nawet w kuchnie błotne czy specjalne elementy do gry w kółko i krzyżyk.

 
KUCHNIA BŁOTNA (1).JPG
 
KÓŁKO I KRZYŻYK (1).JPG
 
 

Estetyczny design

Obawiasz się, że plac zabaw nie będzie prezentował się zbyt dobrze? Nie chcesz, aby kolorowe huśtawki zakłóciły aranżację ogrodowej przestrzeni, którą tak starannie pielęgnujesz?

Estetyka placu zabaw odgrywa ważną rolę – przede wszystkim dla rodziców. Drewniane place zabaw mogą być zaprojektowane w różnorodny sposób, od klasycznego wyglądu po nowoczesne i minimalistyczne formy.

Taki plac zabaw może stanowić atrakcyjny element ogrodu, który wprowadza harmonię i naturalność do przestrzeni. Doskonałym przykładem może być jedna z naszych realizowany – drewniany plac zabaw, który powstał w Zajeździe Stary Młyn w Nienadowej.

 

Drewniane place zabaw – pomożemy Ci w spełnieniu marzeń Twoich dzieci!

Drewniane place zabaw dla dzieci są nie tylko miejscem zabawy, ale także przestrzenią, która wspiera ich rozwój. Jeśli zależy Ci na tym, żeby również Twoje dzieci mogły cieszyć się placem zabaw w ogrodzie, postaw przede wszystkim na bezpieczeństwo i różnorodność.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i z naszymi dotychczasowymi realizacjami. Mamy wieloletnie doświadczenie w tworzeniu placów zabaw, zarówno do prywatnych ogrodów, jak i obiektów komercyjnych. Wykonujemy także place zabaw na indywidualne zamówienie.

Znajdź nas na
Znajdź nas na