Nasze biblioteczki drewniane niebawem trafią w nowe miejsca!

15.05.2023

 

Nasze biblioteczki drewniane niebawem trafią w nowe miejsca!

 

Biblioteki plenerowe cieszą się coraz większą popularnością. Całkiem niedawno niemal jednocześnie otrzymaliśmy dwa zlecenia na wykonanie takich biblioteczek. Jedna ze stworzonych przez nas bibliotek już niebawem pojawi się w Falenicy – miejscowości, która słynie z wyjątkowej, XIX–wiecznej drewnianej zabudowy. Druga natomiast powędruje aż do Bielska-Białej!

 

 

 

BIBLIOTECZKA PLENEROWA 2 (2).JPG
 

 

 

Biblioteka plenerowa – co ją charakteryzuje? 

 

Biblioteki plenerowe stają się coraz bardziej popularne. Można spotkać je między innymi w centrach miast, w parkach, a także na terenach rekreacyjnych i wypoczynkowych. Tego typu biblioteczki wykonane są w taki sposób, aby można było bezpiecznie przechowywać w nich książki. 

 

Dzięki temu każdy spacerowicz może spędzić trochę czasu na przyjemnej lekturze – na przykład w trakcie przechadzki do parku. Trzeba przyznać, że taka forma spędzania czasu jest naprawdę przyjemna – szczególnie teraz, kiedy pogoda powoli zaczyna nas rozpieszczać!

 

W przypadku bibliotek plenerowych bardzo ważne jest to, aby były one stworzone w odpowiedni, dobrze przemyślany sposób. Obiekty takie często mają stanowić inwestycję na długie lata. Dodatkowo znajdujące się w środku książki nie są w żaden sposób odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego biblioteczka musi zapewniać im należytą ochronę.

Wyjątkowa drewniana biblioteka plenerowa naszego projektu

 

Po otrzymaniu zlecenia na wykonanie biblioteczki plenerowej do Falenicy byliśmy bardzo podekscytowani. Nasza biblioteka miała stanąć w towarzystwie przepięknej, XIX-wiecznej zabudowy – trzeba było więc zadbać o każdy detal. Mamy nadzieję, że osiągnęliśmy pełen sukces! Być może podczas wycieczki do Falenicy natrafią Państwo na stworzoną przez nas biblioteczkę ;)

 

Biblioteka, która trafi do Falenicy, wykonana została z drewna egzotycznego MASSARANDUBA, pochodzącego aż z Brazylii. Została ona starannie zaimpregnowana, a dzięki olejowaniu poradzi sobie w każdych warunkach pogodowych – i to przez wiele lat. Na drzwiach umieściliśmy plexi – materiał, który zapewni książkom pełną ochronę. 

 

Trzeba jednak przyznać, że było to trudne zadanie. Drewno MASSARANDUBA jest bardzo ciężkie i naprawdę solidne. Jego obróbka była więc dużym wyzwaniem – na szczęście zakończonym pełnym sukcesem!

 

 

 

BIBLIOTECZKA PLENEROWA 1B (1).JPG

 

Kolejne dwie biblioteczki plenerowe trafią do Bielska– Białej

 

W tym samym czasie realizowaliśmy inne zlecenie, tym razem dla firmy Zieleń Miejska z miejscowości Bielsko–Biała. Stworzyliśmy dwie piękne biblioteczki, wykonane z bardzo solidnego drewna w kolorze złotego dębu. Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni oraz że dzięki naszym biblioteczkom spędzą wiele przyjemnych chwil w bielskich parkach!

 

Zobacz więcej

 

Galeria zdjęć

Znajdź nas na
Znajdź nas na